Перший крок до оптимізації сторінок сайту, це дізнатися, які вимоги в пошукової системи. По якім критеріям визначається, чи буде сторінка брати участь у пошуку та на якій позиції. Заповнення метатегів відіграє в цьому важливу роль. З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке Title та Description, і чому вони такі важливі для просування сайту.
Резонно буде почати з визначень: метатеги Title та Description — це частина коду, в якому містяться структурні дані вебсторінки. Ці дані враховуються пошуковою системою для ранжування документа і визначення релевантності запиту користувача.
Метатег Title
Цей метатег відповідає за назву сторінки. У браузері він відображається у назві вкладки. А у пошуковій видачі виглядає як заголовок.
Ось приклад, як Title відображається у видачі Google:
Метатег Description
Description — це опис вебсторінки. У браузері візуально він не відображається, тільки в коді. У пошуковій видачі знаходиться відразу під title:
Головне правило під час заповнення: теги завжди повинні відповідати змісту сторінки. Якщо ці поля заповнювати аби не залишати порожніми, або припускаючись помилок, про які розповім нижче, це погіршить позиції сторінки.
Кількість символів у Title та Description
Розмір Title та Description повинен відповідати вимогам пошукової системи. Якщо вказати занадто короткі теги, пошуковик понизить сторінку в рейтингу. Якщо кількість символів буде більшим, вони не помістяться в рядок і просто обріжуться. Прикро, якщо це станеться із важливою частиною тексту. Тому нижче наведено усереднену кількість символів для метатегів:
Кількість символів у Title: | Від 50 до 80 символів із пробілами, приблизно 10 – 14 слів. |
Кількість символів у Description: | Від 140 до 230 символів із пробілами, приблизно 2 – 5 речень. |
Оптимальна довжина Title та Description впливає не тільки на дотримання стандартів, але й на кількість переходів із пошуку на ваш сайт.
Розглянемо це на прикладі
Припустимо, користувач вводить у пошук запит «як швидко схуднути». Зрозуміло, що цікавить людину. У вас у блозі є стаття на цю тему, але Title ви вирішили скласти таким чином: «Практичні поради від Олени Петрівни щодо того, як швидко схуднути». З кількості символів видно, що слово «схуднути» Google замінить на крапку в кінці, і користувач не побачить чіткої відповіді на питання, що його цікавить. Виходить навіть якщо вам вдасться потрапити ТОП-10, відвідувачів на цю сторінку ви не отримаєте. Набагато ефективніше скласти Title так: «Як швидко схуднути? Поради від Олени Петрівни».
З прикладу очевидно, що Title має бути:
- Не довше за потрібну кількість символів.
- Ключова фраза має бути ближче до початку.
Ці поради працюють і в Description. Про що вам потрібно знати?
Розділові знаки в Title і Description
Метатеги, безумовно, мають бути складені правильно, з урахуванням правил граматики. Але є деякі нюанси:
- Крапка в Title не ставиться. Вона вставиться лише при заповненні Description.
- Дужки та лапки займають місце, тому їх краще уникати.
- Знак оклику також не ставиться.
- Знак питання допускається лише, якщо це справді питання. Але, швидше за все, за посиланням дається відповідь, і тоді знак питання не доречний.
- Тире, двокрапка, дефіс, вертикальна риса — допускаються, але вони не повинні розділяти ключову фразу.
Зразки Title та Description
Отже, розібравшись із правилами та рекомендаціями, розглянемо конкретні приклади того, як використовуючи ключові слова скласти Title та Description для своїх статей.
Приклад із використанням інформаційного запиту: «як приготувати борщ».
Title: Як приготувати борщ — 8 найкращих рецептів смачного борщу.
Description: Ви дізнаєтесь 8 варіантів приготування борщу з різних частин України. Які інгредієнти знадобляться та як апетитно подати борщ на стіл.
Приклад із використанням комерційного запиту: «купити праску в Києві».
Title: Купити праску за низькою ціною в Києві з доставленням.
Description: У нашому магазині можна купити праску в Києві із гарантією за вигідними умовами (у тому числі в кредит або розстрочку). Відправляємо замовлення на праски з доставленням в поштомат в день замовлення.
Важливі правила для складання Title та Description
Що важливо враховувати, складаючи метатеги:
- Ключові фрази ставте ближче на початок. Якщо у вас 2 і більше ключових фраз, не варто їх перераховувати. Краще залишити одну та доповнити іншими словами, щоб метатиги били унікальними.
- Унікальність — це головне завдання. Метатеги мають бути унікальними як серед інших сайтів, так і для всіх сторінок вашого сайту.
- Часто користувачі вводять слова в пошук хаотично, тому ключові слова, як правило, не схожі на змістовну речення. Вам же, навпаки, треба побудувати грамотно речення та зробити його зрозумілим.
- Заклик до дії — додаткова мотивація перейти саме на ваш сайт.
- Не дублюйте у Description речення з Title. Перефразуйте, а ще краще використовуйте наступну за важливістю ключову фразу.
При правильному складанні тегів Title та Description ви зможете не тільки підкорити ТОП пошукових систем, але й залучити більше відвідувачів на свій сайт. А це запорука успішного просування сайту.
Дуже доступно пояснили. Дякую!
So cool!
Дуже корисна стаття! Я повністю згоден, що Title та Description відіграють важливу роль у SEO. Часто помічаю, що якісно сформульований Title з правильними ключовими словами суттєво підвищує видимість сторінки в пошукових системах.
У вас дуже добре вийшло сформувати думку українською. Я приємно вражений))
Я вражений глибиною та ясністю вашого написання — молодець!
З довжиною Description трохи переборщили. 230 символів не відобразить Гугл.
Дуже добре висвітлили цю тему! Чекаю на таку ж інформативну статтю як підбирати ключові слова.
Дякую, буду старатись.